English
Hastabaşı Monitörü EKG Kabloları

Hastabaşı Monitörü EKG kablosu yetişkin ve pediatrik hastalarda EKG ve empedans solunum ölçmekte kullanılmaktadır. Bu kablo grubu E-200, E-201, E-202, E-204, E-205, E-206, E-207 ve E-208 serisinden oluşmaktadır.

  • E-200 : Sabit uç kabloları
  • E-201 : Safety DIN 1,6 mm değişebilir uç kabloları takılır
  • E-202 : Çift kutuplu SIEMENS tip değişebilir uç kabloları takılır
  • E-204 : Çift kutuplu GE tip değişebilir uç kabloları takılır
  • E-205 : Çift kutuplu HP tip değişebilir uç kabloları takılır
  • E-206 : Çift kutuplu SPACELABS tip değişebilir uç kabloları takılır
  • E-207 : NIHON KOHDEN tip değişebilir uç kabloları takılır
  • E-207 : PHILIPS YENİ tip değişebilir uç kabloları takılır

Hastabaşı Monitörü EKG Kablosu; tüm uç kablolarında silinmez , enjeksiyonlu derivasyon işaretleri ve renk kodları tanımlanmıştır. Uç kablolarının bağlantısının doğru bir şekilde yapılması için renk kodları ve derivasyon işaretleri gövdeler üzerinde de tanımlanmıştır.

Hastabaşı monitörü EKG kablosu IEC ve AHA renk kodlarına göre hazırlanmaktadır.

IEC renkleri:  Beyaz-Sarı-Kırmızı-Siyah-Yeşil

AHA renkleri:  Kahverengi-Siyah-Beyaz-Yeşil-Kırmızı

Tüm ürünlerimiz MDD 93/42/EEC ve MDD 2007/47 EC gereksinimlerini karşılar, CE belgelidir.

 

Özel dizayn tamamen ekranlı, düşük gürültü özelliğine sahip Hastabaşı Monitörü EKG kablosu, elektriksel etkileşimleri minimize eder ve maksimum sinyal kalitesi sağlar. Sinyal koruma amaçlı ek olarak kablo gövdesi de ekranlanmıştır.

EKG kablolarında medikal uyumlu poliüretan, santropren, polipropilen ve ABS malzemeler kullanılmıştır. Latex içermez; bio-uyumluluk problemlerini minimize ederek hasta güvenlik ve konforunu arttırmak için Hastabaşı Monitörü EKG Kablosu nda PVC kullanılmamaktadır.

Özel dizayn poliüretan dış kılıfa sahip ana ve uç kablolar, konektör ve gövdede bulunan esnek kablo koruyucular ekstra dayanıklılık sağlamakta ve ürünün ömrünü uzatmaktadır. İç iletkenler dayanıklılık ve sağlamlık sağlayan kevlar ile doldurulmuş kalaylı bakırdan oluşmaktadır.

Hastabaşı monitörü EKG kablosu dirençli ve dirençsiz seçenekleri mevcuttur. 1kΩ ve 4,7kΩ direnç alternatifleri bulunmaktadır. Defibrilatör koruması için dirençler gövdede yerleştirilmiştir. Uç kabloları graber veya çıtçıt uçludur.

Hastabaşı Monitörü EKG Kablosu Uyumlu Markalar
Siemens, Drager, GE, HP, Philips, Spacelabs, Nihon Kohden, Datascope, Biocare, Bionet, Biosys, Bruker, Colin, Corplus, Criticare Syastems, Datex, Goldway, Hellige, HME, Innomed, Invivo, Kontron, MDE, Medtronic, MEK, Melag, Mennen, Metrax, Metsis, Mindray, Mitar, NEC, Pace-Tech, Palco, Petaş, Progetti, RGB, Saadat, Schiller, Spacelabs, Spengler, S&W, Utas, Wellch Allyn, Zoll.

 

Multiparametre Kablo

Multiparametre kablo 3 vaya 5 kanal EKG, empedans, solunum, ısı ve SPO2 izlemek için tasarlanmıştır.

Multiparametre kablo ; SC6000, SC7000, SC8000, SC9000, Drager Infinity, Delta ve Delta XL monitörleri ile birlikte kullanılabilir (Nellcor SPO2 opsiyonu ile ).

  

Pediatrik  EKG Elektrotları/ Kablolu Yenidoğan

NE Yenidoğan EKG elektrotları Φ22 mm çapında yapışkan hidro-jel içeren Ag/AgCl kaplamalı köpük tabakaya sahip ve 60 cm esnek kalaylı bakır veya karbon iç iletkene sahip, DIN Safety 1,5 mm tip konektörlü elektrotlardır. NE neonatal elektrotları 3'lü paketler halinde satılmaktadır.

Düşük empedanslı alerjik olmayan jel sayesinde gürültüsüz, yüksek kaliteli net EKG traseleri elde edilmektedir.

İstek üzerine X ışınında gözükmeyen kendinden kablolu neonatal elektrotları da temin edilebilir.

 

Holter Kablosu - EKG

Holter kablosu, 7 kabloluk set, 1,5 mm DIN tipi, çıtçıt hasta tarafı uç, 90 cm kablo uzunluğu, AHA renk kodu
Holter kablosu, 10 kabloluk set, 1,5 mm DIN tipi, çıtçıt hasta tarafı uç, 90 cm kablo uzunluğu, AHA renk kodu
Mortara holter kablosu, 10 uçlu, çıtçıt hasta tarafı uç, IEC renk kodu

 

Konektörler

Siemens, Drager, GE, HP, Philips, Spacelabs, Nihon Kohden, Datascope, Biocare, Bionet, Biosys, Bruker, Colin, Corplus, Criticare Syastems, Datex, Goldway, Hellige, HME, Innomed, Invivo, Kontron, MDE, Medtronic, MEK, Melag, Mennen, Metrax, Metsis, Mindray, Mitar, NEC, Pace-Tech, Palco, Petaş, Progetti, RGB, Saadat, Schiller, Spacelabs, Spengler, S&W, Utas, Wellch Allyn, Zoll.